Skarby Danii

Północna Europa zazwyczaj jest raczej mało doceniana przez turystów z wielu krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie znajdziemy tam szczególnie wielu godnych uwagi atrakcji, a sama dość zimna pogoda powoduje, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Takie podejście stanowi jednak poważny błąd, ponieważ same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak mnóstwo ciekawych rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś odpowiedniego.
Idealnym przykładem może tutaj być Dania, stosunkowo niewielki kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Należy ona do grona krajów nordyckich, przez co sama jej kultura trwale związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o niezwykle długiej historii, zatem sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera całe mnóstwo godnych uwagi zabytków jak i innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest więc doskonałym dowodem na to, że północna cześć Europy także może być dobrym celem wakacyjnych wypraw. Oprócz tego nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – zdecydowanie warto!
źródło: http://www.sportlajf.pl, http://herbaton.pl, ukibicownamalcie.pl, http://zoo-safari.net.pl

Inne wpisy z tej kategorii tematycznej:

Categories: Turystyka

Comments are closed.

firanki makarony

Najlepszą rzeczą przy pielęgnacji firanek, aby jak najdłużej zachowały one ...